2000 yılından bugüne profesyonel eğitimciler tarafından kurulan ve yönetilen Koçluk Akademisi; bireylere ve kurumlara yönelik koçluk eğitimleri veriyor.

Klişe, bireye bir şey katmayan koçluk eğitimlerinden ziyade farklılaşmış eğitimleriyle yola çıkıyorlar. Tabir yerindeyse; “Profesyonel Yol Arkadaşı” oluyorlar.

İşletmelere yönelik “İşletme Koçluğu” eğitimleri var. Koçluk Akademisi tarafından sunulan işletme koçluğu modelinde eğitim, danışmanlık, koçluk 3’lüsü bulunuyor. Bu modelde Koçluk Akademisi’nin deneyimli ekibi, firmalara kendi yılların verdiği tecrübeyi sunuyorlar.

Öğrencilerin mutlaka incelemesi ve alması gereken Öğrenci Koçluğu Ankara eğitiminde ise;  insan beyninin yapısı, farklı öğrenme biçimleri, zihin haritaları, sınav – test teknikleri vb. eğitimler veriliyor. Bir sınav ülkesi olan Türkiye’de özellikle öğrencilerin bu tarz bir koçluk hizmetine ihtiyaçları var diye düşünüyorum. Özellikle odaklama problemi yaşayan, kendilerini motive edemeyen, çalışma yöntemi belirlemekte sıkıntı yaşayan öğrenciler ve veliler bu hizmete bir göz atmalı.

Gelelim profesyonel koçluk eğitimine… Akademinin bu eğitimi, uluslararası standartlara göre oluşturuldu ve alacağınız sertifikanın uluslararası geçerliliği var. Peki ne yapıyorlar? Bu eğitim; kişinin kendini tanımasından başlayarak kariyerine ve hedeflerine giden yolda ihtiyaç duyduğu her desteği kapsıyor.